Monday 14 Oct Mon 14 Oct
Tuesday 15 Oct Tue 15 Oct
Wednesday 16 Oct Wed 16 Oct
Thursday 17 Oct Thu 17 Oct
Friday 18 Oct Fri 18 Oct
Saturday 19 Oct Sat 19 Oct
Sunday 20 Oct Sun 20 Oct
Movement 06:30 - 07:30 Nils Nagl 
Open Gym (Halle2) 06:30 - 07:30  
Open Gym (Halle2) 07:30 - 08:30  
Strength 07:30 - 08:30 Nils Nagl 
Strength 16:30 - 17:30 Antonio Ramos 
Movement (Halle2) 17:00 - 18:00 Alexander Braunsperger 
Burn 17:30 - 18:30 Robinson Bentler 
Strength Core+lower body (Halle2) 18:00 - 19:00 Antonio Ramos 
Movement 18:30 - 19:30 Alexander Braunsperger 
Burn (Halle2) 19:00 - 20:00 Robinson Bentler 
Mobility 19:30 - 20:30 Antonio Ramos 
Strength XL (Halle2) 20:00 - 21:30 Alexander Braunsperger 
Movement 20:30 - 21:30 Robinson Bentler 
Burn 06:30 - 07:30 Jakob Dehl 
Open Gym (Halle2) 06:30 - 07:30  
Movement 07:30 - 08:30 Jakob Dehl 
Open Gym (Halle2) 07:30 - 08:30  
Movement 16:30 - 17:30 Lucas Filoni 
Athletic Power (Halle2) 17:00 - 18:00 Nils Nagl 
Movement 17:30 - 18:30 Samuel Meining 
Strength (Halle2) 18:00 - 19:00 Lucas Filoni 
Mobility 18:30 - 19:30 Nils Nagl 
Strength Upper body (Halle2) 19:00 - 20:00 Samuel Meining 
Strength XL (Halle2) 20:00 - 21:30 Nils Nagl 
Burn 20:30 - 21:30 Samuel Meining 
Open Gym (Halle2) 06:30 - 07:30  
Strength 06:30 - 07:30 Antonio Ramos 
Burn 07:30 - 08:30 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 07:30 - 08:30  
Open Gym (Halle2) 08:30 - 09:30  
Strength 09:00 - 10:00 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 09:30 - 10:30  
Movement 10:30 - 11:30 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 10:30 - 11:30  
Open Gym (Halle2) 11:30 - 13:00  
Strength 12:00 - 13:00 Antonio Ramos 
Strength 16:30 - 17:30 Rike Anton 
Movement 17:00 - 18:00 Dominik Bukovcan 
Burn 17:30 - 18:30 Jakob Dehl 
Power Yoga (Halle2) 18:00 - 19:00 Rike Anton 
Strength 18:30 - 19:30 Dominik Bukovcan 
Movement (Halle2) 19:00 - 20:00 Jakob Dehl 
Calisthenics (Halle1) 19:30 - 20:30 Felix Städele 
Burn 20:00 - 21:00 Dominik Bukovcan 
Strength 20:30 - 21:30 Jakob Dehl 
Open Gym (Halle2) 06:30 - 07:30  
Strength 06:30 - 07:30  
Burn 07:30 - 08:30  
Open Gym (Halle2) 07:30 - 08:30  
Movement 16:30 - 17:30  
Burn (Halle2) 17:00 - 18:00  
Athletic Power (Halle1) 17:30 - 18:30 Robinson Bentler 
Mobility (Halle2) 18:00 - 19:00  
Strength 18:30 - 19:30  
Yoga (FT-CLUB X adidasrunners) 19:00 - 20:00 Anne Wittwer 
Movement 19:30 - 20:30  
Strength XL (Halle2) 20:00 - 21:30  
Movement 20:30 - 21:30 Robinson Bentler 
Open Gym (Halle2) 06:30 - 07:30  
Strength 06:30 - 07:30  
Movement 07:30 - 08:30  
Open Gym (Halle2) 07:30 - 08:30  
Movement 15:30 - 16:30 Jakob Dehl 
Burn (Halle2) 16:00 - 17:00 Robinson Bentler 
Strength 16:30 - 17:30 Samuel Meining 
Mobility (Halle2) 17:00 - 18:00 Jakob Dehl 
Burn 17:30 - 18:30 Robinson Bentler 
Movement (Halle2) 18:00 - 19:00 Samuel Meining 
Strength 18:30 - 19:30 Jakob Dehl 
Burn (Halle2) 19:00 - 20:00 Robinson Bentler 
Strength 19:30 - 20:30 Samuel Meining 
Burn 09:00 - 10:00 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 09:00 - 10:00  
Open Gym (Halle2) 10:00 - 11:00  
Movement 10:30 - 11:30 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 11:00 - 12:00  
Open Gym (Halle2) 12:00 - 13:00  
Strength 12:00 - 13:00 Antonio Ramos 
Open Gym (Halle2) 13:00 - 14:00  
Mobility 13:30 - 14:30  
Open Gym (Halle2) 14:00 - 15:00  
Movement 14:30 - 15:30 Alexander Braunsperger 
Open Gym (Halle2) 15:00 - 16:00  
Burn 16:00 - 17:00 Alexander Braunsperger 
Open Gym (Halle2) 16:00 - 17:00  
Open Gym (Halle2) 17:00 - 18:30  
Strength 17:30 - 18:30 Alexander Braunsperger 
Burn 09:00 - 10:00  
Open Gym (Halle2) 09:00 - 10:00  
Open Gym (Halle2) 10:00 - 11:00  
Movement 10:30 - 11:30  
Open Gym (Halle2) 11:00 - 12:00  
Open Gym (Halle2) 12:00 - 13:00  
Strength 12:00 - 13:00  
Open Gym (Halle2) 13:00 - 14:00  
Burn 13:30 - 14:30  
Open Gym (Halle2) 14:00 - 15:00  
Movement 14:30 - 15:30  
Open Gym (Halle2) 15:00 - 16:00  
Open Gym (Halle2) 16:00 - 17:00  
Strength XL 16:00 - 17:30  
Open Gym (Halle2) 17:00 - 18:30  
Yoga // All Level (Halle1) 18:00 - 19:00